Նոյեմբերի 25-ին Սալոնիկում ադրբեջանցիները կրկին քարոզչական սադրանք են հրահրել, այս անգամ` ավտոբուսային կանգառներից մեկում։ Այդ մասին տեղեկացրել է Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունը՝ հավելելով, որ այն անհապաղ հեռացնելու նպատակով ձեռնարկվում են բոլոր քայլերը։
Օրերս Սալոնիկում ավտոբուսների վրա տեղադրվել էր Շուշիի պատկերով գովազդ՝ ադրբեջանական տարբերակով անվանակոչված «Շուշա» գրառմամբ։ Այն հարուցել է հայկական համայնքի զայրութը, և նրանք պահանջել են հեռացնել գովազդը,ինչն էլ արվել էր։
Դեսպանությունը նաև շնորհակալություն է հայտնել այն բոլոր կառույցներին և անհատներին, ովքեր նպաստել են Սալոնիկ քաղաքում ադրբեջանական սադրանքի չեզոքացմանը երկու օր առաջ։
«ՀՀ դեսպանությունը դատապարտում է Հունաստանում ադրբեջանական կազմակերպությունների էժանագին և անհեռանկարային քարոզչական սադրանքները»,- ասվում է դեսպանության հաղորդագրության մեջ։

Азербайджанцы вновь организовали пропагандистскую провокацию на одной из автобусных остановок в греческом городе Салоники. Об этом сообщает посольство Армении в Греции.
Ранее азербайджанская реклама со словами «Шуши – это Азербайджан» появилась в общественном транспорте в Салониках. Она была снята усилиями посольства Армении, внутриобщинных структур, греко-армянской торговой палаты и комиссии Ай-Дат Салоников.
«25 ноября аналогичная пропагандистская провокация была спровоцирована теми же силами на одной из автобусных остановок в том же городе, и принимаются все меры для ее немедленного устранения», – говорится в сообщении.
Посольство Армении осуждает дешевые и бесперспективные пропагандистские провокации азербайджанских организаций в Греции.