Նոյեմբերի 27-ին ՊՆ վարչական համալիրում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ, ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ խորհրդակցության ժամանակ կարևորել է բանակում սկիզբ առած լայնածավալ բարեփոխումների շարունակականությունն ու արդյունավետ ընթացքը, և վստահեցրել, որ երկրի քաղաքական ղեկավարությունը վճռական է՝ զինված ուժերի մարտունակության բարձրացման համար անհրաժեշտ ցանկացած քայլի աջակցելու հարցում։
Պապիկյանը պահանջել է գործադրել առավելագույն ջանք՝ զինված ուժերում կարգապահական խնդիրների լուծման համար։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորել է զինվորական մասնագիտության գրավչության բարձրացումը, ինչպես նաև սպայի հանդեպ պետության հոգածության շեշտադրումը՝ համոզմունք հայտնելով, որ տեսանելի ապագայում այս ուղղությամբ էական քայլեր կարվեն։
Խորհրդակցության ավարտին պաշտպանության նախարարի կողմից տրվել են համապատասխան ցուցումներ՝ կապված մարտական հերթապահության կրման, ընթացիկ խնդիրների լուծման և առաջիկա ծրագրերի հետ։

Defense Minister Suren Papikyan on Saturday, November 27 held consultations with Armenia's top military brass and maintained that the authorities are determined to support any measure necessary for increasing the fighting capacity of the armed forces.
Papikyan stressed the continuity and the efficient process of large-scale reforms currently underway in the Armenian army. At the same he demanded that commanders make every effort to resolve disciplinary issues in the armed forces.
The Defense Minister also stressed the importance of increasing the attractiveness of military service, expressing confidence that significant steps will be taken in this direction in the foreseeable future.