Նոյեմբերի 29-ին կատարվել է 285 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 34 նոր դեպք է գրանցվել:
Արձանագրվել է մահվան 1 դեպք։ 65-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր սուր շնչական անբավարարություն, թոքերի տոտալ ախտահարում, երկրորդ աստիճանի շաքարային դիաբետ:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 114 վարակակիր: Բժիշկները 19 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 57-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 23,284 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3933-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։

The number of confirmed coronavirus infections in Artsakh (Nagorno-Karabakh) grew by 34 on Tuesday, November 30 to take the number of all cases diagnosed in 2021 to 3933, according to information provided by health authorities. One person died from the coronavirus in the reporting period.
Fresh figures from the the Ministry of Health also revealed that 114 patients are receiving inpatient treatment, while the rest are being treated at home.
19 patients are are in critical condition, while 57 others are in serious condition, authorities say.