Նոյեմբերի 29-ին կատարվել է 285 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 34 նոր դեպք է գրանցվել:
Արձանագրվել է մահվան 1 դեպք։ 65-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր սուր շնչական անբավարարություն, թոքերի տոտալ ախտահարում, երկրորդ աստիճանի շաքարային դիաբետ:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 114 վարակակիր: Բժիշկները 19 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 57-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 23,284 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3933-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։

В Арцахе 29 ноября проведены 285 тестов на коронавирус, в республике подтверждено 34 новых случая заражения коронавирусом. Об этом сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
В данный момент стационарное лечение проходят 114 пациентов с диагнозом коронавирус. Врачи оценивают состояние 19 пациентов как крайне тяжелое, 57 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрирован один случай смерти от коронавируса. Скончалась 65-летняя женщина, у которой была диагностирована острая дыхательная недостаточность, полное поражение легких, сахарный диабет 2 типа.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 23284 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 3933 – подтвержден положительный результат.