Դեկտեմբերի 4-ին տեղական ժամանակով ժամը 11:26-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը` 07:26-ին) 2.5 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվել Վրաստան-Հայաստան սահմանային գոտում` Բավրա գյուղից 18 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ։
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 3-4 բալ, տեղեկացնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը։
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ տարածքում` Բավրա գյուղում, Լոռու մարզի Նորաշեն և Սարչապետ համայնքներում` 2-3 բալ ուժգնությամբ։
Ստորգետնյա ցնցումները ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել են հյուսիսային լայնության 41.23⁰ևարևելյաներկայնության 43.97⁰աշխարհագրական կոորդինատներով։

4 Декабрь 2021 - 12:22 AMT
4 декабря, в 11:26 по Еревану (в 07:26 по Гринвичу), сейсмической сетью Службы сейсмической защиты министерства по чрезвычайным ситуациям Армении было зарегистрировано землетрясение магнитудой 2.5 в 18 км к северо-востоку от села Бавра Ширакской области Армении, у границы с Грузией. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Географические координаты эпицентра – 41.23° северной широты и 43.97° восточной долготы. Гипоцентр землетрясения залегал на глубине 10 км.
Подземные толчки ощущались на территории Армении – в селе Бавра Ширакской области, общинах Норашен и Сарчапет Лорийской области – силой в 2-3 балла.