Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և ՀՀ-ում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության ու կայունության հարցերի շուրջ:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Եվրամիության հետ տարբեր ոլորտներում գործակցության խորացման և ընդլայնման հնարավորությունները։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 14-ին։
Դեկտեմբերի 13-ին Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյի հետ հանդիպմանը քննարկում է ունեցել տարածաշրջանային անվտանգության ու կայունության հարցերի շուրջ:

14 Декабрь 2021 - 13:53 AMT
Президент Армении Армен Саркисян 14 декабря принял руководителя делегации Европейского союза в РА, посла Андреа Викторин. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
На встрече состоялся обмен мнениями вокруг возможностей углубления и расширения сотрудничества с Евросоюзом в различных сферах, а также вопросов региональной безопасности и стабильности.
13 декабря президент Армен Саркисян встретился с чрезвычайным и полномочным послом Франции в Армении Анн Луйо, чтобы обсудить вопросы региональной безопасности и стабильности.