Դեկտեմբերի 21-ին Հայաստան կժամանի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը։ Նա ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ կքննարկի իրավիճակը ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում։
Զասը հանդիպում կունենա ՀԱՊԿ Հավաքակaն անվտանգության խորհրդի նախագահ, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը նրա հաստատմանը կներկայացնի ՀԱՊԿ ՀԱԽ 2021թ․ սեպտեմբերյան նստաշրջանի որոշումների իրականացման միջոցառումների և ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության շրջանում առաջնային ուղղությունների կատարման ծրագիրը։
Ակնկալվում է նաև, որ Զասը հանդիպումներ կունենա ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, ՊՆ ղեկավար Սուրեն Պապիկյանի և ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ։
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի այցը Հայաստան կավարտվի դեկտեմբերի 23-ին։

The Secretary General of the Collective Security Treaty Organization, Stanislav Zas, will pay a working visit to Armenia on December 21-23, the CSTO reveals in a statement.
Zas is expected to meet with the country's top military-political leadership and discuss the situation in the CSTO zone of responsibility.
During the, Zas will hold a meeting is planned with the Chairman of the CSTO Collective Security Council, Prime Minister Nikol Pashinyan. The CSTO Secretary General will submit to him for approval the draft Action Plan for the implementation of the decisions of the September session of the CSTO Collective Security Council and the implementation of the priority areas of the CSTO activities during the presidency of Armenia.
Zas will hold talks with Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Defense Minister Suren Papikyan and Security Council Secretary Armen Grigoryan.