Թուրքական Pegasus ընկերությունը դիմել է ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեին` Երևան-Ստամբուլ չվերթ իրականացնելու հայտով։ Այդ մասին ասել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի մամուլի քարտուղար Սոնա Հարությունյանը, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
«Այո, թուրքական Pegasus-ը դիմել է փետրվարից սկսած շաբաթական երկու չվերթ իրականացնելու հայտով»,– ասել է նա։
Թե երբ կկայացվի որոշումը, Հարությունյանը չի հստակեցրել` տեղեկացնելով, որ Քաղաքացիական ավիացիան ներկայում ուսումնասիրում է հայտը։
Ավելի վաղ թուքական կողմը հայտարարել էր, որ Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթեր իրականացնելու համար հայտ է ներկայացրել մեկ թուքական ու մեկ հայկական ընկերություն։ Դեկտեմբերի 30-ին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ ավիացիոն իշխանությունները թույլատրել են Flyone Armenia ընկերությանը շաբաթական 3 չարտերային չվերթ իրականացնել Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով:

4 Январь 2022 - 08:56 AMT
Турецкая авиакомпания Pegasus представила в Комитет гражданской авиации Армении заявку на осуществление рейсов Стамбул-Ереван. Об этом сообщила пресс-секретарь министерства территориального управления и инфраструктур РА Сона Арутюнян, пишет Sputnik Армения.
«Они обратились с заявкой на осуществление двух рейсов в неделю, начиная с февраля», – сообщила Арутюнян.
По ее словам, КГА рассмотрит заявку в разумные сроки.
23 декабря министр транспорта и инфраструктуры Турции Адиль Караисмаилоглу заявил, что турецкая авиакомпания Pegasus готовится начать полеты по маршруту Стамбул-Ереван.
24 декабря стало известно, что авиакомпания Flyone Armenia направила в комитет гражданской авиации запрос на осуществление рейсов Ереван-Стамбул и в обратном направлении.