ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը Ղազախստանում իրադարձությունների հետ կապված հունվարի 10-ին Ղազախստանի մարդու իրավունքների հանձնակատար Էլվիրա Ազիմովայի հետ քննարկել է հայ համայնքի իրավունքներին առնչվող հարցեր։
Հունվարի 10-ի լրացուցիչ հեռախոսազրույցի ժամանակ Ղազախստանի գործընկերը նշել է, որ ղազախահայերի հետ կապված հարցերը շարունակում են լինել իր անմիջական ուշադրության ներքո, Թաթոյանը պատրաստակամություն է հայտնել լիարժեք աջակցություն ցուցաբերել անհրաժեշտության դեպքում։
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանը ցավակցել է Ղազախստանի մարդու իրավունքների հանձնակատարին երկրում տեղի ունեցող իրադարձությունների հետևանքով զոհվածների համար։

11 Январь 2022 - 10:36 AMT
Омбудсмен Армении Арман Татоян в связи с событиями в Казахстане 10 января обсудил по телефону с уполномоченным по правам человека Казахстана Эльвирой Азимовой вопросы, касающиеся прав армянской общины. Об этом сообщает Офис защитника прав человека Армении.
Татоян в течение предыдущих нескольких дней также был на связи с Эльвирой Азимовой, и в ходе состоявшегося телефонного разговора с омбудсменом Казахстана отметил, что вопросы, связанные с армянской общиной Казахстана, продолжают находиться под его непосредственным вниманием.
Он выразил готовность оказать полноценное содействие в любых ситуациях. Сообщается также, что Арман Татоян в ходе беседы выразил соболезнования Эльвире Азимовой в связи с погибшими во время последних событий в Казахстане.