Հունվարի 27-ից փետրվարի 2-ը Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում անցկացվելու է Հոլոքոստի հիշողության շաբաթ:
Այն ներառելու է մի քանի միջոցառում։
Միջոցառումների շրջանակում է այցելություն Հոլոքոստի և Ցեղասպանության զոհերի հուշարձան, Յոհաննեսբուրգի Հոլոքոստի և ցեղասպանության ուսումնասիրման կենտրոնի տնօրեն Թալի Նեյթսի դասախոսությունը «Երկրորդ սերնդի ճանապարհորդություն՝ Շինդլերի ցուցակից մինչև Յոհաննեսբուրգի Հոլոքոստի և ցեղասպանության ուսումնասիրման կենտրոն» վերնագրով (հունվարի 29):
Փետրվարի 2-ին կկայանա միջոցառում՝ նվիրված Հոլոքոստի տարիներին հրեաներին փրկող հայ երախտավորներին, հանդիպում՝ Յադ Վաշեմի կողմից երախտավոր ճանաչված Հարություն Խաչատրյանի թոռնուհի Աննա Խաչատրյանի հետ:

The Armenian Genocide Museum Institute will hold a Holocaust Remembrance Week from January 27 to February 2, the AGMI reveals in a Facebook post.
A visit to the Holocaust Memorial in Yerevan will take place on the first day of the Remembrance Week. On January 29,
On January 29, the public lecture "A Second-Generation Journey: From Schindler’s List to the Creation of the Johannesburg Holocaust & Genocide Centre" from Tali Nates, Director of the Johannesburg Holocaust & Genocide Center, will be delivered at AGMI Conference Hall.
On February 2, an event dedicated to the Armenian rescuers of the Jews during the Holocaust will be held at AGMI Conference Hall, followed by a meeting with Anna Khachatryan, granddaughter of Harutyun Khachatryan, the Yad Vashem Righteous among the nations.