ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Եռաբլուրում անդրադառնալով հարցին, թե սահմանին լարվածության նվազմանն ուղղված առաջարկներից Ադրբեջանի համար կոնկրետ ի՚նչն է անըդնունելի, ասել է, որ հստակցումներ դեռ չունեն, փորձում են պարզել։
«Մենք հստակցումները դեռ չունենք, ճշգրտման փուլում են այդ հստակեցումները»,- ասել է նա, գրում է Panoarama.am-ը։
Նախարարն ասել է, որ անընդհատ քննարկում կա, այն շարունակվում է։ «Մենք փորձում ենք պարզաբանումներ ստանալ, թե հատկապես որ մասն է անընդունելի, ինչ հիմնավորմամբ, ըստ այդմ՝ ինչպիսի նոր լուծումներ կարող են լինել»,- ասել է Միրզոյանը։
Հունվարի 19-ին ԱԺ-ում Արարատ Միրզոյանը հայտարարել էր, որ հայկական կողմը Հայաստան-Ադրբեջան սահմանագոտում իրավիճակի դեէսկալացիային, լարվածության նվազմանը, անվտանգության և կայունության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված մի շարք միջոցառումների փաթեթ է նախապատրաստել և փոխանցել ինչպես ռուսական կողմին, այնպես էլ ռուսական կողմի միջնորդությամբ՝ Ադրբեջանին, մյուս գործընկերներին։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Friday, January 28 weighed in on the package of proposals Armenia has sent to Azerbaijan, aimed at the de-escalation of the situation in the region and the possible points that Baku considers unacceptable.
"We do not received clarifications yet," Mirzoyan told reporters on Friday, adding that the matter is being discussed, Panorama.am reports.
"We are try to get clarifications on which part is unacceptable, on what grounds, and new solutions there can be."
Said proposal, which is a package of measures aimed at de-escalating the situation on the border, reducing tensions, increasing the level of security and stability in the region, was sent to Russia, and through Russia to Azerbaijan earlier in January.