ԱՄՆ դեսպանությունը, անդրադառնալով Հայաստանում նշվող Հայոց բանակի օրվան, իր երախտիքն է հայտնել զինված ուժերի ծառայողներին և շնորհակալություն հայտնել Հայաստանին ռազմական գործակցության համար։ Այդ մասին ասվում է դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում։
«Այսօր Հայաստանում նշվում է Բանակի օրը, և մենք մեր երախտիքն ենք հայտում զինված ուժերի ծառայողներին և շնորհակալություն հայտնում Հայաստանին ռազմական գործակցության, այդ թվում՝ միջազգային խաղաղապահ առաքելություններին մասնակցելու համար։
Փառք ու պատիվ բոլոր նրանց, ովքեր իրենց կյանքն են տվել հայրենիքի պաշտպանության համար: Ուժ և տոկունություն ենք մաղթում նրանց ընտանիքներին և սատարողներին»,-ասվում է գրառման մեջ։

The U.S. Embassy in Armenia has expressed gratitude to the Armenian Armed Forces, including for international peacekeeping efforts.
"As Armenia honors its armed forces today, we recognize those who have served and express our gratitude for Armenia’s partnership with us, including in international peacekeeping efforts," the Embassy said in a Statement on January 30 – the day Armenians mark the 30th anniversary of the establishment of the army.
"We honor those who have fallen in defense of their nation and salute the families and citizens who support them."