Հունվարի 30-ին Expo 2020 Dubai համաշխարհային ցուցահանդեսում կնշվի Հայաստանի ազգային օրը, որին նվիրված միջոցառումներին կարելի է հետևել առցանց միացմամբ, տեղեկացնում է Էկոնոմիկայի նախարարությունը:
Նշվում է, որ ի թիվս այլ բազմաթիվ հնարավորությունների, որ մոտ 4 ամիս է ստեղծում է ցուցահանդեսը մասնակից պետությունների համար, սա ևս մեկ հիանալի առիթ է ավելի լայն լսարանի ներկայացնել ու հասանելի դարձնել Հայաստանը, հայկական մշակույթը, պատմությունը և երկրի այլ գրավչությունները։
Ցուցահանդեսային տարածքում ամբողջ օրը կտիրի հայկական տրամադրություն։
Ազգային օրվան նվիրված միջոցառումների շարքը կմեկնարկի 10։15-ին, ցուցահանդեսի գլխավոր՝ Ալ Վասլ Պլազա կենտրոնական հրապարակի բեմից՝ Հայաստանի Հանրապետության դրոշի բարձրացման արարողությամբ, որին կհաջորդի ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցության կազմակերպման աշխատանքների գլխավոր հանձնակատար, էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի ելույթը։
Պաշտոնական բացման արարողությունից հետո ամբողջ օրվա ընթացքում կկազմակերպվեն մի շարք մշակութային միջոցառումներ տարբեր երկրներից ժամանած այցելուների և հյուրերի համար։
Վեց ամիս տևողությամբ այս մեծամասշտաբ ցուցահանդեսում յուրաքանչյուր պետության ընձեռված է իր ազգային օրն առանձին տոնելու հնարավորություն։

30 января на всемирной выставке Expo 2020 Dubai будет отмечаться Национальный день Армении, для участия в котором в Дубай отправится делегация Армении во главе с министром экономики РА Вааном Керобяном. Об этом сообщает министерство экономики Республики Армения.
В выставочной зоне весь день будет царить армянское настроение. Серия мероприятий, посвященных Национальному дню, начнется в 10:15 часов с главной площадки выставки, центральной площади Al Wasl Plaza – с церемонии поднятия флага Республики Армения. Затем планируется выступление главного уполномоченного по общей координации участия Армении в выставке Expo 2020 Dubai Ваана Керобяна.
После приветственных выступлений состоится концерт Государственного ансамбля танца «Барекамутюн», после чего гости посетят армянский павильон, чтобы ознакомиться с представленным культурным наследием, историей, а также интеллектуальным потенциалом нашей страны.
После посещения Армянского павильона делегации посетят Национальный павильон ОАЭ․ Запланированы двусторонние встречи с участием представителей делегаций двух стран.
После официальной церемонии открытия в течение дня будет организован ряд культурных мероприятий для посетителей и гостей из разных стран.
В состав делегации входят председатель комитета по туризму Сисиан Богосян, представители министерств иностранных дел, высокотехнологичной индустрии, образования, науки, культуры и спорта, Фонда «Центр поддержки инвестиций».