ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մոսկվայում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ մամուլի ասուլիսի ավարտին, անդրադառնալով ԼՂ հակամարտությանը, հայտարարել է, որ ՌԴ-ն և Ֆրանսիան հաստատել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների գործունեության կարևորությունը Լեռնային Ղարաբաղում առկա խնդիրների լուծման գործում։
Նա հավելել է, որ ԼՂ շուրջ իրավիճակի քննարկման ժամանակ կողմերը նշել են ռուս խաղաղապահների դրական դերը, որոնք ապահովում են հրադադարի ռեժիմի պահպանությունն ու օգնում խաղաղ կյանք կառուցել, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Մենք հաստատեցինք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գործունեության կարևորությունը, այդ թվում տարածաշրջանում առկա հումանիտար և սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման գործում»,-ասել է Պուտինը։
Ֆրանսիայի նախագահը տեղեկացրել է Պուտինին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, Եվրախորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի մասնակցությամբ, վերջին տեսակոնֆերանսի արդյունքների մասին։

Russia and France have reaffirmed the importance of the role of the OSCE Minsk Group co-chairs in solving problems in Nagorno-Karabakh, Russian President Vladimir Putin said following talks with his French counterpart Emmanuel Macron on Monday, February 7.
When considering the situation around Nagorno-Karabakh, they noted the positive role of Russian peacekeepers, who ensure the ceasefire is maintained and help establish a peaceful life.
"We reaffirmed the importance of the OSCE Minsk Group co-chairs, including in solving pressing humanitarian, socio-economic problems in the region," the Russian leader said after the meeting.
The French President, meanwhile, spoke about the results of his recent cirtual meeting with the President of the European Council, the leaders of Armenia and Azerbaijan.