Փետրվարի 15-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել՝ Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման և խաղաղ բնակչությանը հերթական անգամ թիրախավորելու վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունից:
Ստացված տեղեկությունների ստուգման արդյունքում Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը` ժամը 15:30-ի սահմաններում Խրամորթ գյուղի վարչական տարածքում Խնապատ գյուղի բնակիչ Կ.Մ.-ն (ծնված 1983թ.) տրակտորով հերկ կատարելու ժամանակ, հակառակորդի մարտական դիրքից նրա ուղղությամբ արձակված կրակոցներից վնասվել է տրակտորի հետևի անվադողը:
Բաժնի պետ Արման Սարուխանյանի գլխավորությամբ դեպքի վայր են մեկնել շրջբաժնի ծառայողներն ու ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները:

16 Февраль 2022 - 10:59 AMT
15 февраля в Аскеранский районный отдел полиции Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) поступила информация об очередном обстреле азербайджанскими вооруженными силами жителя Арцаха, проводившего сельскохозяйственные работы. Об этом сообщает пресс-служба МВД Арцаха.
В результате проверки выяснилось, что в тот же день около 15:30 на административной территории села Храморт житель села Хнапат К. М. 1983 г.р. проводил сельхозработы на тракторе, когда был обстрелян с азербайджанской позиции. В результате обстрела повреждена задняя шина трактора.
«На место происшествия выехали сотрудники райадминистрации во главе с Арманом Саруханяном и представители российского миротворческого контингента», – говорится в сообщении..