ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը, հերքելով Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկատվությունը, հայտարարել է, որ Շոշ և Թաղավարդ գյուղերի հարակից տարածքում հրադադարն իրականում խախտել են ադրբեջանական ստորաբաժանումները՝ անկանոն կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ:
Նշվում է, որ հրադադարի խախտման հետևանքով տուժածներ և նյութական վնասներ չկան:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, համաձայն որի, ՊԲ ստորաբաժանումները փետրվարի 20-ին և 21-ին կրակ են բացել Շոշ և Թաղավարդ գյուղերի հարակից տարածքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ: Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ շարադրված փաստերն ամբողջովին կեղծ են:
Ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման փաստի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»,- ասվում է Պաշտպանության բանակի հաղորդագրության մեջ։

21 Февраль 2022 - 12:34 AMT
Министерство обороны Азербайджана распространило очередное ложное сообщение, согласно которому подразделения Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) якобы 20-21 февраля открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в районе сел Шош и Тагавард.
«Факты, изложенные в заявлении Минобороны Азербайджана, являются полной ложью. На самом деле в указанном районе сами ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня, открыв беспорядочный огонь в направлении позиций Армии обороны. В связи с нарушением режима прекращения огня пострадавших нет», – говорится в сообщении.
По данным Армии обороны, о факте нарушения режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями было доложено командованию российских миротворческих сил.