Մարտի 7-ին՝ ժամը 12։40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները նշանառու կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևմտյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈւ երկու զինծառայող։
Նրանցից մեկը, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, սերժանտ Հրաչ Արամի Մանասարյանը, հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է։
Վիրավորում ստացած մյուս զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Ավելի վաղ ՊՆ-ն հերքել էր Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկատվությունը՝ նշելով, որ ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։

7 Март 2022 - 11:01 AMT
7 марта около 12:40, подразделения ВС Азербайджана открыли прицельный огонь по армянским боевым позициям, расположенным на западном участке армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает министерство обороны Армении.
В результате прицельного огня ранения получили двое военнослужащих ВС Армении. Один из них, военнослужащий-контрактник N-ской воинской части МО РА, сержант Грач Арамович Манасарян скончался по дороге в больницу.
Жизнь второго раненного военнослужащего вне опасности.
Ранее министерство обороны Азербайджана в очередной раз распространило дезинформацию, утверждая, что подразделения ВС Армении открыли огонь по боевым позициям Азербайджана на восточном участке армяно-азербайджанской границы.