Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, կառավարության նիստում անդրադառնալով վերջին օրերին Արցախում ստեղծված իրավիճակին, ասել է, որ իրավիճակի որոշակի լարում ունենք, ինչն ընդգծվում է Արցախին բնական գազ մատակարարող խողովակաշարի խափանմամբ։
«Այս պահին գնահատականներ չտանք, պարզապես արձանագրենք, որ կա այդպիսի իրավիճակ»,-ասել է վարչապետը՝ հավելելով, որ փորձելու են կենտրոնանալ խնդիրների լուծման ուղղությամբ։
Նա ասել է, որ ՀՀ իշխանությունները, Արցախի գործընկերների ու միջազգային կառույցների հետ համատեղ, աշխատում են իրադրությունը կայունացնելու ուղղությամբ։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян коснулся обострившейся ситуации вокруг Нагорного Карабаха и повреждения трубопровода, поставляющего в Арцах природный газ.
На заседании правительства 10 марта Пашинян заявил, что на данный момент он воздержится от каких-либо оценок, так как они работают с властями Арцаха и с международными партнерами над стабилизацией и урегулированием ситуации.
«Пока не будем давать оценок, просто признаем, что такая ситуация есть, и постараемся сосредоточиться на решении проблемы», – заявил Пашинян.