Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի արտաքին հարաբերությունների բաժնի պետ Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարները կարող են հանդիպում ունենալ թուրքական Անթալիայում ընթացող դիվանագիտական համաժողովի շրջանակում։
Նա ասել է, որ կա այդպիսի գաղափար, որին Ադրբեջանը սատարում է, գրում է Sputnik Ադրբեջանը։
«Եթե Հայաստանը դրան պատրաստ է, ապա Ադրբեջանը միշտ է պատրաստ նման հանդիպման ցանկացած ձևաչափով և ցանկացած շրջանակում»,-ասել է Հաջիևը։
Անթալիայի դիվանագիտական համաժողովը մեկնարկել է մարտի 11-ին և կտևի մինչև մարտի 13-ը, որին մասնակցում են նաև ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ 5 կետից բաղկացած առաջարկ է ուղարկել Հայաստանին և այժմ պատասխանի է սպասում։ Բայրամովը, սակայն, խոսել է միայն սահմանազատման և սահմանագծման կետի մասին՝ չբացահայտելով մյուսների բովանդակությունը։

The Foreign Ministers of Armenia, Azerbaijan and Turkey could meet on the sidelines of the Antalya Diplomacy Forum, Azerbaijani presidential aide Hikmet Hajiyev said Friday, March 11, Sputnik Azerbaijan reports.
Antalya is hosting the diplomatic forum from March 11 to 13, and Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has already met with his Russian counterpart Sergei Lavrov on its sidelines.
"There is such an idea, we support it. If Armenia is ready for this, then Azerbaijan is always ready for such a meeting in any format, within any framework," Hajiyev said.