Վերջին օրերին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից իրականացվող սադրանքների պատճառով Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքից ժամանակավորապես այլ բնակավայրեր են տեղափոխվել գյուղի կանայք և երեխաները։ Այդ մասին ասվում է Ասկերանի շրջանի վարչակազմի հայտարարության մեջ։
«Տեղեկացնում ենք, որ նրանք դեռևս չեն վերադարձել հայրենի գյուղ, քանի որ իրականացվում են անվտանգային լրացուցիչ աշխատանքներ։
Այլ բնակավայրերի բնակիչների անվտանգության մասով որևէ նման խնդիր առկա չէ, և անհրաժեշտություն չկա լրացուցիչ նախազգուշական միջոցներ ձեռք առնել բնակչության կողմից:
ԱՀ Պաշտպանության բանակը և մնացած լիազոր մարմինները հետևում են իրավիճակին և, ըստ անհրաժեշտության, կձեռնարկեն անվտանգության համապատասխան միջոցառումներ»,-ասվում է հայտարարության մեջ:

Children and women of the Nagorno-Karabakh village of Khramort, which has come under Azerbaijan's shelling and psychological attacks in recent weeks, have relocated to a different settlement, the NKR InfoCenter reports.
According to the authorities, said women and children will be able to return to their homes only after additional security measures are taken.
"There is no such problem with the safety of residents of other settlements, there is no need for the population to take additional precautions," the InfoCenter said.
"The Defense Army of the Republic of Artsakh, the other authorized bodies are following the situation and will take appropriate security measures if necessary."