Արցախի Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի ղեկավար Զորիկ Աբրահամյանը մարտի 24-ի ուշ երեկոյան հայտնել է, որ կարևոր ռազմավարական նշանակություն ունեցող Քարագլուխ բարձունքն ԱՀ պաշտպանության բանակի վերահսկողության տակ է, տեղեկացնում է 5-րդ ալիքը։
Նա նաև ասել է, որ իրավիճակը վերահսկելի է։ Համայնքապետը տեղեկացրել է որ ՊԲ զինծառայողները միջանցք են տվել մարտի 24-ին Փառուխի տարածք ներխուժած ադրբեջանցիներին, որպեսզի նրանք հեռանան։
«Սպասում ենք, որ պետք է դուրս գան Փառուխից»,- ասել է նա։
Սակայն մարտի 25-ի առավոտյան հայտնի է դարձել, որ ռուս խաղաղապահ զորակազմի և Արցախի համապատասխան մարմինների կողմից ժամեր տևած բանակցություններն էական արդյունքներ չեն տվել, և հակառակորդը չի վերադարձել ելման դիրքեր։

Karaglukh, a strategic height in Nagorno-Karabakh (Artsakh) is under the control of the Defense Army, the chief of the nearby Khramort community, Zorik Abrahamyan, said on Thursday, March 25, according to 5 TV.
Earlier on Thursday, Azerbaijan used drones to launch an offensive against Nagorno-Karabakh, capturing a village and positions nearby and injuring one Armenian soldier.
Abrahamyan said the situation is "manageable," revealing that the Artsakh troops have provided a "corridor" to the Azeri troops to leave the Armenian positions and the village.
It was reported on Friday, however, that lengthy negotiations of the Russian peacekeeping troops have not yielded significant results, and the Azeris have not returned to the starting positions