Մարտի 25-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն Արցախում ստեղծված իրավիճակն է ներկայացրել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպման ընթացքում Միրզոյանն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի՝ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում՝ Փառուխ գյուղի հատվածում մարտի 24-ին մեկնարկած ադրբեջանական ներխուժմանը, կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների բնականոն աշխատանքը միտումնավոր խոչընդոտելու ադրբեջանական գործողություններին, էթնիկ զտմանն ուղղված այլ քայլերին: Շեշտվել է ադրբեջանական ստորաբաժանումների՝ մարտի 23-ի ելման դիրքեր վերադարձի անհրաժեշտությունը։
Միրզոյանը ներկայացրել է հայկական կողմի դիրքորոշումը խաղաղության պայմանագրի շուրջ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունների վերաբերյալ՝ այդ համատեքստում ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan hosted Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, in Yerevan on Friday, March 25.
During the meeting, Mirzoyan touched upon the Azerbaijani invasion in Nagorno-Karabakh which was launched on March 24 in the area of responsibility of the peacekeeping troops of the Russian Federation – the village of Parukh, the Azerbaijani actions deliberately disrupting the normal operation of vital infrastructure, and other steps aimed at ethnic cleansing. The need for the return of Azerbaijani units to the starting positions of March 23 was stressed.
Mirzoyan presented the position of the Armenian side on the negotiations between Armenia and Azerbaijan on the peace agreement, underscoring in that context the mediating role of the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship.