Մարտի 27-ի երեկոյան և 28-ին՝ ժամը 12։00-ի դրությամբ, օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում` նաև շփման գծի արևելյան հատվածում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել, տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի մի հատվածում ամրացված դիրքերում։
Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղն այժմ գտնվում է Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահ զորակազմի վերահսկողության գոտում։
«Շնորհիվ Արցախի զինված ուժերի խիզախ ջանքերի՝ հայկական կողմին հաջողվել է կասեցնել ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և պահպանել Քարագլուխ լեռան հիմնական մասի հանդեպ տիրապետումը։
Աշխատանքները ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ ադրբեջանական կողմի՝ ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են»,-ասվում է հայտարարության մեջ։
Մարտի 27-ին ՌԴ ՊՆ-ն հայտարարել է, թե ադրբեջանական ուժերը հետ քաշել զորքերը Փառուխ գյուղից, Ադրբեջանի ՊՆ-ն հերքել է։ «Հետքի» գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրե, է, որ ադրբեջանցիները ոչ մի տեղ էլ չեն գնացել՝ նույն դիրքերում են։ ՀՀ ԱԳՆ-ն քարտեզներ է հրապարակել, որոնք վկայում են այդ մասին։

Azerbaijani troops continue to remain in positions they set up on the slope of Karaglukh, a strategic height in Nagorno-Karabakh, which Azeri forces stormed days earlier, killing three Armenian soldiers and injuring more than a dozen others.
The Karabakh authorities revealed that their Armed Forces has managed to suspend the advance of the subdivisions of the Azerbaijani Armed Forces and to maintain control over the main part of Karaglukh.
The Armenian side also revealed that Azerbaijan has indeed withdrawn from the nearby village of Parukh, which now under the control of the Russian peacekeeping troops.
"Works with the command staff of the Russian peacekeeping contingent to make the Azerbaijani units return to their starting positions are ongoing," the NKR InfoCenter said.
Earlier on Monday, the Armenian Foreign Minister published maps which show that Azerbaijan has not withdrawn its forces from the village of Parukh and the heights nearby.
On Sunday, March 27, Russia’s Defense Ministry said the Azerbaijani side carried out the withdrawal of its units from near the settlement of Parukh. It added that Azerbaijan’s troops had twice violated the ceasefire in Karabakh’s Askeran region, where the Defense Ministry said three troops were killed.