Ապրիլի 6-ին կհանդիպեն ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Հանդիպումը տեղի կունենա Բրյուսելում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի մասնակցությամբ, ասվում է Եվրամիության Խորհրդի կայքում։
«Նախատեսված է Շառլ Միշելի համատեղ հանդիպումը՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ»,- ասվում է հրապարակման մեջ։
Վերջին անգամ ՀՀ և Ադրբեջանի ղեկավարները հանդիպել են 2021-ի դեկտեմբերին 14-ին՝ Բրյուսելում, կրկին Միշելի մասնակցությամբ։ Քննարկվել են 2020-ի նոյեմբերի 9-ի, 2021-ի հունվարի 11-ի, ինչպես նաև նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքը:
Ապա դեկտեմբերի 15-ին Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի ավարտից հետո տեղի է ունեցել Փաշինյանի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։

31 Март 2022 - 08:56 AMT
6 апреля в Брюсселе встретятся премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев. Об этом сообщает официальный сайт СЕ.
Отмечается, что председатель Совета Европы Шарль Мишель 6 апреля в Брюсселе проведет совместную встречу главами двух стран.
В последний раз лидеры Армении и Азербайджана встречались 14 декабря 2021 года в Брюсселе, опять же при участии Мишеля. Был обсужден ход выполнения трехсторонних заявлений от 9 ноября 2020 года, 11 января, а также от 26 ноября 2021 года.
Затем, 15 декабря, после завершения саммита Восточного партнерства, состоялась трехсторонняя встреча Пашиняна и Алиева с президентом Франции Эмманюэлем Макроном.