ՌԴ կառավարությունն օրինագիծ է ներկայացրել Պետդումա, որով նախատեսվում է ճանաչել ՀՀ քաղաքացիաների վարորդական իրավունքները։ Փաստաթուղթը հրապարակվել է Պետդումայի կայքում։
Եթե նախագիծն ընդունվի, ՀՀ վարորդական իրավունք ունեցող անձինք կկարողանան աշխատանքային գործունեություն ծավալել ՌԴ տարածքում՝ կապված տրանսպորտային միջոցների կառավարման հետ, տեղեկացնում է «Իզվեստիան»։
Ինչպես նշում է պարբերականը, այժմ այդպիսի նորմ է գործում Ղրղզստանի քաղաքացիների, ինչպես նաև այն պետությունների քաղաքացիների համար, որոնց օրենսդրության մեջ ռուսաց լեզվի կիրառումն ամրագրված է որպես պաշտոնական։

Правительство РФ внесло в Госдуму законопроект, который предусматривает признание в России водительских удостоверений граждан Армении. Документ опубликован на сайте нижней палаты парламента РФ.
«Проектируемые изменения предусматривают признание на территории Российской Федерации национальных водительских удостоверений граждан Республики Армении при осуществлении предпринимательской и трудовой деятельности, связанной с управлением транспортными средствами», – говорится в пояснительной записке.
Сейчас подобная норма действует в отношении граждан Киргизии, а также граждан государств, законодательство которых закрепляет использование русского языка в качестве официального.