Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով գտնվելու է Ռուսաստանի Դաշնությունում, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը:
Այցի շրջանակում տեղի է ունենալու ՀՀ և ՌԴ ԱԳ նախարարների հանդիպումը:
Մոսկվայում Արարատ Միրզոյանը կհանդիպի նաև ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ:
Ապրիլի երկրորդ տասնօրյակում նախատեսվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցը Մոսկվա, որին նախորդող ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի այցը նախապատրաստական է։ Կառավարության մարտի 10-ի նիստում Փաշինյանն ասել էր․ «Մենք հիմա այդ այցի նախապատրաստական փուլում ենք, և պետք է ամեն ինչ անել, որպեսզի այդ այցը նույնպես բարձր մակարդակով և հարուստ բովանդակությամբ ընթանա», – ասել էր վարչապետը։

8 апреля министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян посетит с рабочим визитом Россию, сообщил официальный представитель МИД Армении Ваан Унанян.
В рамках визита состоится встреча министров иностранных дел РА и РФ.
В Москве Арарат Мирзоян также встретится с генеральным секретарем ОДКБ Станиславом Засяем.
Во второй декаде апреля запланирован официальный визит премьер-министра РА Никола Пашиняна в Москву, которому предшествует визит министра иностранных дел Арарата Мирзояна. Об этом Пашинян заявил на заседании правительства 10 марта. «Сейчас мы находимся на стадии подготовки этого визита, мы должны сделать все, чтобы этот визит был также на высоком уровне с насыщенным содержанием», — сказал премьер-министр.