Արցախի տեղեկատվական շտաբը, ի պատասխան տարբեր հարցումների, հայտարարել է, որ շփման գծի ամբողջ երկայնքով դիրքային որևէ փոփոխություն չի արձանագրվել Փառուխի ու Քարագլխի դեպքերից հետո:
Շտաբը պարզաբանել է, որ ապրիլի 11-ին Սարդարաշենի գյուղապետ Հայկ Հակոբյանի` 24news.am-ին տված հարցազրույցը սխալ մեկնաբանությունների տեղիք է տվել:
«Մասնավորապես, ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի այն հատվածում, որտեղ մարտի 24-25-ին ՊԲ ստորաբաժանումների գործողությունների արդյունքում կասեցվել է նրանց առաջխաղացումը, իսկ այդ հատվածը գտնվում է մի քանի գյուղերի, այդ թվում՝ Սարդարաշենի հարևանությամբ։
Միևնույն ժամանակ, ադրբեջանական կողմը պարբերաբար ապատեղեկատվություն է տարածում տարբեր ուղղություններով իբր թե նոր ներխուժումների մասին, որոնցից վերջինը վերաբերում էր Մարտակերտի որոշ գյուղերի: Այնինչ իրականությունն այն է, որ նման պնդումներն ամբողջովին կեղծ են և շփման գծի ողջ երկայնքով դիրքային որևէ փոփոխություն չի արձանագրվել Փառուխի ու Քարագլխի վերոնշյալ դեպքերից հետո:
Կոչ ենք անում հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին և չտրվել ադրբեջանական ապատեղեկատվությանը»,-ասվում է շտաբի հայտարարության մեջ:
Սարդարաշենի գյուղապետ Հայկ Հակոբյանի` 24news.am-ին տված հարցազրույցում ասել էր, որ Փառուխից ու Քարագլխից բացի Ադրբեջանի զինված ուժերն առաջացել են նաև Ասկերանի շրջանի Սարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ։

Азербайджанские войска продолжают оставаться на том же участке карабахского Караглуха, где 24-25 марта в результате действий Армии обороны Арцаха было остановлено их продвижение. Об этом говорится в заявлении Информационного штаба Арцаха.
«В ответ на различные запросы поясняем, что сегодняшнее интервью главы общины Сардарашен Гайка Акопяна 24news.am породило у многих ошибочные представления о ситуации.
В частности, азербайджанские войска продолжают оставаться на том же участке Караглуха, где 24-25 марта в результате действий Армии обороны было остановлено их продвижение, и этот участок находится поблизости от нескольких сел, в том числе общины Сардарашен», – говорится в сообщении.
Отмечается, что азербайджанская сторона периодически распространяет по различным каналам дезинформацию о якобы новых вторжениях, последние из которых якобы были осуществлены в некоторых селах Мартакертского района.
«В реальности подобные утверждения являются абсолютно ложными, никаких позиционных изменений по всей линии соприкосновения после упомянутых выше событий в Парухе и Караглухе не зафиксировано.
Призываем следить только за официальными источниками информации и не поддаваться азербайджанской дезинформации», – говорится в сообщении.
В ночь на 25 марта азербайджанские подразделения открыли огонь по подразделениям Армии обороны Карабаха, применив разнокалиберное огнестрельное оружие и ударные БПЛА, в том числе «Байрактары».