ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ապրիլի 19-ին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, ներառյալ՝ տարածաշրջանի տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնմանն ուղղված միջոցառումները, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Ապրիլի 19-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Պուտինի և Փաշինյանի հանդիպումը։ Վերջինս ՌԴ կայցելի պաշտոնական այցով։
«Քննարկվելու է ՌԴ, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, հունվարի 11-ին և 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը,», – ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նախատեսվում է քննարկել ռուս-հայկական ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման արդիական հարցերը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin will meet in Moscow on Tuesday, April 19 and are set to weigh in on the implementation of agreements on the Nagorno-Karabakh settlement.
The Kremlin said in a statement on Monday that the two will discuss topical issues of further development of Russian-Armenian relations of strategic partnership and alliance.
"The implementation of the agreements reached by the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan on Nagorno-Karabakh dated November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021, including measures to restore economic and transport ties in the region, will also be considered," the Russian presidency said.