Ազգային ժողովում հայ-թուրքական հարաբերությունների թեմայով լսումներ կանցկացվեն։ Նախաձեռնությունն ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությանն է։
Լսումները կանցկացվեն ապրիլի 21-ին՝ ժամը 11:00-ին, նիստերի դահլիճում՝ «Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների հայեցակարգային դրույթների մասին» ԱԺ հայտարարության նախագծի վերաբերյալ:
ՀՀ և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հաջորդ հանդիպումը Վիեննայում կանցկացվի։ Այդ մասին հայտնել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն։
Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչն է ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը, Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչը՝ ԱՄՆ-ում Թուրքիայի նախկին դեսպան Սերդար Քըլըչը։ Չավուշօղլուն խոսել է հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումները Թուրքիայում և հայաստանում անցկացնելու անհրաժեշտության մասին։

В Национальном собрании Армении состоятся слушания по вопросу отношений с Турцией. Об этом сообщается на официальном сайте органа.
Отмечается, что парламентские слушания по проекту заявления «О концептуальных положениях отношений между Арменией и Турцией» назначены на 21 апреля, они начнутся в 11:00.
Их инициатором выступает оппозиционная фракция «Армения».
Первая встреча спецпредставителей Армении и Турции Рубена Рубиняна и Сердара Кылыча прошла 14 января в Москве, вторая – 24 февраля в Вене, третья состоится в скором времени также в австрийской столице.