Երևանի քաղաքապետարանը ապրիլի 24-ին` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, ժամը 08:30-22:00-ն, կկազմակերպի այցելուների անվճար տեղափոխումը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հետևյալ երթուղիներով.
1-ին երթուղի՝ «Հրազդան» մարզադաշտ – Աթենքի փողոց – Հաղթանակի կամուրջ – Արգիշտիի – Իտալիայի – Խորենացու – Ագաթանգեղոսի փողոցներ – մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան,
Հետադարձը՝ Ագաթանգեղոսի – Գր.Լուսավորչի – Արգիշտիի փողոցներ – Հաղթանակի կամուրջ – Աթենքի փող. – «Հրազդան» մարզադաշտ,
2-րդ երթուղի՝ «Հրազդան» մարզադաշտ – Ծիծեռնակաբերդի խճ.- Լենինգրադյան – Կիևյան փողոցներ – մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան, հետադարձը՝ նույն ուղեգծով:
Ապրիլի 24-ին ծաղկի վաճառքը կիրականացվի բացառապես Հալաբյան-Լենինգրադյան փողոցների հատման վայրում գտնվող ստորգետնյա հանգույցում և Լենինգրադյան փողոցում: Այդ մասին ասվել է քաղաքապետարանում աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ։

Мэрия Еревана 24 апреля запустит два бесплатных маршрута в сторону Мемориального комплекса жертв Геноцида армян в Цицернакаберде. Об этом сообщает пресс-служба столичной администрации.
Один из маршрутов проляжет от стадиона «Раздан» в сторону улиц Атенк, моста «Победа» — улиц Аргишти, Италии, Хоренаци, Агатангегоса – до станции метро «Зоравар Андраник».
Второй маршрут начнется со стадиона Раздан и проляжет по улице Ленинградян, далее до улицы Киевян и завершится у станции метро «Барекамутюн».
Бесплатные маршруты будут действовать с 08.30 до 22:00.
В преддверии 24 апреля проводятся работы по благоустройству, озеленению, очистке территории Мемориального комплекса Цицернакаберд. Продажа цветов будет осуществляться только в подземном переходе на пересечении улиц Алабяна и Ленинградян, а также на улице Ленинградян