Մայիսի 2-ին Բրյուսելում տեղի է ունեցել ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հանդիպումն Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ։ Այդ մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում տեղեկացրել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը։
«Ուրախ եմ, որ կարողացա Բրյուսելում անցկացնել Հիքմեթ Հաջիևի և Արմեն Գրիգորյանի երկրորդ հանդիպումն այս ձևաչափով»,- գրել է Կլաարը։
Գրիգորյանի և Հաջիևի առաջին բրյուսելյան հանդիպումը տեղի է ունեցել մարտի 30-ին` Տոյվո Կլաարի հրավերով։ Այդ հանդիպմանը քննարկել էին ապրիլի 6-ին Բրյուսելում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքները։

EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Toivo Klaar hosted a meeting between Secretary of the Armenian Security Council Armen Grigoryan and Azerbaijani presidential aide Hikmet Hajiyev in Brussels on Monday, May 2.
"Happy to have been able to host Hikmet Hajiyev and Armen Grigoryan in Brussels for a second meeting in this format”, Klaar said in a tweet.
Days earlier, Grigoryan said in an interview with the Armenian Service of RFE/RL that a number of issues related to Armenian-Azerbaijani relations would be on the table. According to him, should the two of them manage to get answers to all the questions in Brussels, they could also discuss a meeting between the leaders of the two countries.