Հանրային վայրեր այցելելիս կորոնավիրուսի պատվաստման առկայությունը հաստատող QR կոդ այլևս չի պահանջվի։ Հաշվի առնելով երկրում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ պայմանավորված համաճարակային հարաբերականորեն կայուն իրավիճակը` գործող սահմանափակումները մեղմացվել են, տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Մայիսի 12-ից ուժը կորցրած կճանաչվի հանրային սննդի օբյեկտներ, հյուրանոցային տնտեսության օբյեկտներ և մարզասրահ, գրադարաններ և թանգարաններ, թատերահամերգային, կինոյի և այլ մշակութային գործունեություն իրականացնող կազմակերպություններ այցելելիս ՊՇՌ հետազոտության բացասական արդյունքը հավաստող առավելագույնը 72 ժամ վաղեմության կամ արագ ախտորոշիչ թեստի 24 ժամյա վաղեմության սերտիֆիկատի կամ Covid-19-ի դեմ պատվաստման սերտիֆիկատի ներկայացման պահանջը:

People entering public food establishments, hotels, gyms, libraries, museums, theaters and cinemas in Armenia will no longer need to present vaccination certificates or QR codes using special mobile applications, the Ministry of Health reveals.
The decision to ease restrictions across the country was made given the "relatively stable" situation in the country, health authorities said.
Under regulations, a a negative PCR test result from the past 72 hours or a certificate confirming a negative Covid-19 rapid antigen detection test taken within 24 hours could also be presented. This requirement has also been abolished.