Մայիսի 12-13-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը կմեկնի Դուշանբե` մասնակցելու ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստին, տեղեկացնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Դուշանբեում նախատեսված է Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի, Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը։
Նախարար Միրզոյանը հանդիպումներ կանցկացնի նաև ԱՊՀ երկրների գործընկերների հետ։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Առաջիկայում նախատեսվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը:
«Առաջիկայում նախատեսվում է մեր ներկայացուցիչների հանդիպումը սահմանազատման, սահմանագծման հարցով, և արտաքին գործերի նախարարները հանդիպում կունենան»,-ասել է Փաշինյանը:

12 Май 2022 - 11:25 AMT
В ближайшее время планируется встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана. Об этом в ходе лекции на тему «Армения и Нидерланды: многовековая дружба — 30-летнее партнерство» в Нидерландском институте международных отношений (Клингендаль) сказал премьер-министр РА Никол Пашинян.
«В ближайшее время планируется встреча наших представителей по демаркации и встреча министров иностранных дел», – сказал Пашинян, пишет «Арменпресс».
В МИД РА сообщили, что министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян 12-13 мая будет находиться в Душанбе для участия в заседании Совета министров иностранных дел СНГ. Отмечается, что в Душанбе запланирована встреча министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана.