ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 16-ին կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք ՀԱՊԿ հոբելյանական գագաթնաժողովին։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մայիսի 16-ին ՀԱՊԿ 30-ամյակի կապակցությամբ Մոսկվայում տեղի կունենա անդամ պետությունների գագաթնաժողովը։ Դա կլինի և ղեկավարների հանդիպում, և նրանց առանձին շփումներն աշխատանքային նախաճաշի շրջանակում»,- ասել է նա, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Պեսկովը հայտնել է, որ միջոցառման ավարտին ԶԼՄ-ների համար հայտարարություններով հանդես կգան ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հայաստանն է այժմ նախագահում ՀԱՊԿ-ում։
Ավելի վաղ Պեսկովն ասել էր, որ ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարների հանդիպմանը կարող է անդրադարձ լինել նաև իրավիճակին Ուկրաինայում։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will attend the 30th anniversary summit of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) in Moscow on May 16, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov told reporters on Thursday, May 12, TASS reports.
"This will be both a meeting of leaders and their separate communication during of a working breakfast," he said.
He added that following the event, Pashinyan, whose country chairs the organization, and CSTO Secretary General Stanislav Zas will make statements to the media.
The CSTO is an international security organization six member states: Armenia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Russia and Tajikistan.