ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը վերջինիս տեղեկացրել է, որ ՀՀ և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպումը նախատեսված է անցկացնել Մոսկվայում` մայիսի 16-17-ին։
«Ուզում եմ տեղեկացնել Ձեզ, որ մենք շփվել ենք ադրբեջանցի գործընկերների հետ սահմանազատման և սահմանային անվտանգության գծով հանձնաժողով ստեղծելու հարցով։ Եվ, կարծես, ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի հետ կա պայմանավորվածություն, որ Մոսկվայում կկազմակերպվի երկկողմ հանդիպում սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցով»,-ասել է նա, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ մայիսի 12-13-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը կմեկնի Դուշանբե` մասնակցելու ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստին, և որ Դուշանբեում նախատեսված է Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի, Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը։

A meeting of the commissions of Azerbaijan and Armenia on border delimitation and security is scheduled for next week in Moscow, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan said on Thursday, May 12, TASS reports.
"I would like to inform you that we have talked with our Azerbaijani colleagues on the issue of creating commissions on delimitation and border security. And it seems that there is an agreement with Deputy Prime Minister [of the Russian Federation Alexei] Overchuk that they are going to meet in Moscow on May 16-17, and there is also an agreement that a bilateral meeting on delimitation and border security will be organized in the same days in Moscow," Mirzoyan said at a meeting with Russian Foreign Minister Sergei Lavrov.