ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն «Վալդայ» միջազգային բանավիճային ակումբի II Կենտրոնասիական կոնֆերանսի ընթացքում, անդրադառնալով հայաստանյան իրադարձություններին, ասել է, որ Մոսկվան Հայաստանում տեղի ունեցող բողոքի ցույցերը դիտարկում է որպես երկրի ներքին գործ։
«Դա Հայաստանի ներքին գործն է․ այն ամենը, ինչ այնտեղ տեղի է ունենում և ինչով հանդես է գալիս ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը։ Մենք գիտենք այդ մասին և չենք միջամտում այդ գործընթացներին»,-ասել է փոխնախարարը՝ անդրադառնալով սահմանազատման շուրջ Երևանի և Բաքվի միջև բանակցային գործընթացին ու բողոքի շարժմանը Հայաստանում, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտնել էր, որ ՀՀ և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովի հանդիպումը նախատեսված է մայիսի 16-17-ին Մոսկվայում։

Moscow considers anti-government protest movements in Armenia as an internal affair of the country and does not interfere in said processes, Deputy Foreign Minister of Russia Andrei Rudenko told reporters on the sidelines of the 2nd Central Asian Conference of the Valdai Discussion Club Tuesday, May 17.
"This is an internal affair of Armenia: everything that is happening there, and everything that the top leadership of Armenia is coming up with. We are aware of this and do not interfere in these processes," Rudenko said, According to TASS.
The diplomat made the remarks when asked about the negotiation process between Baku and Yerevan on the delimitation and demarcation of the border and the protests in Armenia taking place against this background.