ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Բրյուսելում Հայաստան-ԵՄ Գործընկերության խորհրդի չորրորդ նիստին ընդառաջ, պատասխանելով լրագրողների հարցերին, հաստատել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման վերաբերյալ մայիսի 16-17-ին նախատեսված առաջին հանդիպումը չի կայացել։
«Դուք ճիշտ եք, հանդիպումը չի կայացել, սակայն կարող եմ Ձեզ վստահեցնել, որ մենք կշարունակենք այս հանդիպումը կազմակերպելու շուրջ մեր քննարկումները։ Կան որոշ տեխնիկական մանրամասներ, որոնք կողմերը պետք է համաձայնեցնեն: Եվ հուսով եմ, որ առաջիկա օրերին կամ շաբաթներին հանդիպումը, ի վերջո, կկայանա»,-ասել է Միրզոյանը:
Մայիսի 12-ին ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը վերջինիս տեղեկացրել է, որ ՀՀ և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպումը նախատեսված է անցկացնել Մոսկվայում` մայիսի 16-17-ին։

The commission on the delimitation and demarcation of the Armenian-Azerbaijani border hasn't met yet due "some technicalities" that have yet to be agreed upon, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has said.
"The meeting didn’t take place but I can assure you that we will continue our talks about organizing this meeting," Mirzoyan told reporters ahead of the session of Armenia-EU Partnership Council on Wednesday, May 18.
"There are some technicalities to be agreed by the sides. And hopefully, in the upcoming days and weeks, we will finally have this meeting."