«Դիմադրություն» շարժումը մայիսի 25-ի վաղ առավոտյան, բողոքի երթով հասնելով ՀՀ նախագահի նստավայր, փակել էր նախագահականի, այնուհետև` Անվտանգության խորհրդի շենքերի ելքերն ու մուտքերը։
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դավոսում է՝ մասնակցում է տնտեսական համաժողովին։
ՀՀ նախագահի նստավայրի մոտ ԱԺ փոխխոսնակ, «Դիմադրություն» շարժման անդամ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել է, որ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների պատգամավորները պատրաստվում են մտնել Անվտանգության խորհրդի շենք, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Այնտեղ փոխանցելու բաներ ունենք։ Այդ շենքից բազմաթիվ հակահայկական ու հակապետական հայտարարություններ են հնչել այս ընթացքում»,- նշել է Սաղաթելյանը։
Նա նշել է, որ այնտեղ գնալու են նաև մոտ 30-40 քաղաքացու հետ, մնացածն էլ պետք է շարունակեն փակ պահել նախագահականի շենքի մուտքերն ու ելքերը։ Ցուցարարները վանկարկել են` «Միություն, պայքար, հաղթանակ», ու շարժվել առաջ։
Մուտքի մոտ ընդդիմադիր պատգամավորներին ու բողոքի ակցիայի մասնակիցներին ոստիկանությունը հայտնել է, որ ներսում մարդ չկա, քանի որ վաղ առավոտից շենքի մուտքը փակ է եղել։
Սաղաթելյանն ասել է` քանի որ շենքում որևէ աշխատակից չկա, անիմաստ է այն շրջափակված պահել և հորդորել է շարունակել անհնազանդության երթն ու ակցիաները։

С раннего утра 25 мая в Ереване возобновились акции протеста движения «Сопротивление». Протестующие прошли маршем от площади Франции к резиденции президента Армении и перекрыли входы в резиденцию.
Протестующие окружили также здание Совбеза Армении.
Член АРФД, депутат парламентской фракции «Армения», зампредседателя НС Ишхан Сагателян подчеркнул, что цель акции заключается том, чтобы ни один сотрудник не смог войти в президентскую резиденцию.
Через какое-то время протестующие открыли входы в резиденцию президента Армении и здание Совета безопасности.
Сагателян выступил с речью, отметив, что их действия не позволили сотрудникам aппаратa президента и Совета безопасности войти в эти здания и продолжать блокаду уже не имеет смысла. Он призвал прекратить блокаду и присоединиться к другим акциям неповиновения.
Он добавил, что нужно продолжать в том же духе, усиливать давление, увеличивать масштабы и количество акций неповиновения и протестов.