Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Կիպրոսի Հանրապետություն։
Այցը տեղի է ունենում ՀՅԴ Կիպրոսի հայ դատի հանձնախմբի հրավերով։ Այցի ընթացքում պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել իշխող ՏԻՍԻ կուսակցության նախագահ Ավերոֆ Նեոֆիդուի և փոխնախագահ Խարիս Ղեորկեատիսի հետ, տեղեկացնում է ԱՀ ԱԺ լրատվության բաժինը։
Հաջորդ հանդիպումը Նիկոսիայի քաղաքապետի՝ Կոստանտինոս Եորկաճիսի և ավագանու անդամներ Օլղա Մարուտիայի և Վալերիոս Տանիիլիտիսի հետ է եղել։
Հանդիպումներին մասնակցել են նաև ՀՅԴ Կիպրոսի կոմիտեի ներկայացուցիչ Սիմոն Այնեճյանը և Հայ դատի հանձնախմբի ատենապետ Հակոբ Գազանճյանը։
Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 104-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը ելույթով հանդես է եկել Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թոմվասյանը։

A delegation led by the President of the Nagorno-Karabakh parliament, Artur, Tovmasyan, has traveled to Cyprus at the invitation of the local chapter of the Armenian National Committee.
The delegation has already met with the President of the ruling Democratic Rally (DISY) party, Averof Neofytou, and is set to hold a meeting with Mayor of Nicosia Constantinos Yiorkadjis and members of the city council.
The next meeting was with the Mayor of Nicosia, members of the Council of Elders, Constantinos Yorkachis, Olga Marutia, Valerios Taniliitis.
Tovmasyan also delivered remarks at an event marking the 104th anniversary of the establishment of the First Republic of Armenia.