2021-2022 թթ. ուստարում ՀՀ ուսումնական հաստատություններում սովորում է 3760 օտարերկրացի և 4248 սփյուռքահայ ուսանողներ:
ՀՀ ուսումնական հաստատություններից ստացված տվյալների համաձայն՝ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումը քարտեզագրել և ամփոփել է 2021-2022 ուստարում Հայաստանի ուսումնական հաստատություններում սովորող օտարերկրյա և սփյուռքահայ ուսանողների վերաբերյալ տեղեկությունները՝ ըստ բուհերի և երկրների:
2021-2022 թթ. ուստարում ՀՀ-ում գործող միջազգային բուհերում սովորող օտարերկրացի ուսանողների թիվը 354 է, իսկ միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում սովորող սփյուռքահայերի թիվը՝ 471:

31 Май 2022 - 13:05 AMT
Согласно данным, полученным из учебных заведений Армении, соответствующее подразделение министерства образования, науки, культуры и спорта Армении картографировало по вузам и странам и обобщило информацию об иностранных и армянских студентах, обучающихся в учебных заведениях Армении в 2021-2022 учебном году.
Так, сообщается, что в текущем учебном году в учебных заведениях Армении обучаются 3760 иностранцев и 4248 студентов из диаспоры.
Отмечается, что в 2021-2022 уебном году количество иностранных студентов, обучающихся в действующих в Армении вузах, равнялось 354, количество армянских студентов из диаспоры – 471.