ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ընդունելով Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի տեղակալ Նիկոս Խարդալիասի գլխավորած պատվիրակությանը, բարձր է գնահատել պաշտպանական ոլորտում հայ-հունական համագործակցության ներկա մակարդակը և կարևորել հատկապես ռազմատեխնիկական ուղղությամբ փոխգործակցության զարգացման անհրաժեշտությունը:
Խարդալիասը հաստատել է գործակցությունը զարգացնելու հունական կողմի պատրաստակամությունը և նշել, որ երկու երկրի միջև առկա ջերմ, բարեկամական հարաբերությունները պարտավորեցնում են առավել խորացնել փոխգործակցությունը` առկա մարտահրավերներին դիմակայելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Արցախում 44-օրյա պատերազմից հետո ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և առկա սպառնալիքները:
Նույն օրը Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանը: Քննարկվել են ռազմատեխնիկական բնագավառում համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:

Министр обороны Армении Сурен Папикян 2 июня принял делегацию во главе с заместителем министра национальной обороны Греции Никосом Хардалиасом, сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Папикян высоко оценил текущий уровень армяно-греческого сотрудничества в оборонной сфере и особо подчеркнул необходимость развития взаимодействия в военно-техническом направлении.
Хардалиас подтвердил готовность греческой стороны развивать сотрудничество и отметил, что теплые, дружественные отношения между двумя странами обязывают еще более углублять взаимодействие с целью противостояния существующим вызовам.
В ходе встречи также были обсуждены вопросы региональной безопасности. Министр обороны Армении представил ситуацию с безопасностью в Арцахе после 44-дневной войны и существующие угрозы.
В тот же день делегацию во главе с заместителем министра национальной обороны Греции принял заместитель министра обороны Республики Армения Карен Брутян. Были обсуждены возможности развития сотрудничества в военно-технической сфере.