Հունիսի 3-ին Երևանի Պռոշյան-Դեմիրճյան խաչմերուկում «Դիմադրություն» շարժման ակցիայի մասնակիցների և ոստիկանության միջև տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով, ընդհանուր առմամբ, բժշկական կենտրոններ է դիմել 60 անձ, որոնցից 39-ը ոստիկանության ծառայող է:
Առավոտյան ժամը 08:30-ի դրությամբ 50 տուժած ստացել է անհրաժեշտ բժշկական օգնություն և դուրս գրվել, տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Ստացիոնար բուժման մեջ գտնվողների առողջական վիճակը մասնագետները գնահատում են բավարար:
Ավելի վաղ ԱՆ-ն հայտնել էր, որ տուժածներից մեկի վիճակը ծանր է, նա վիրահատվում է, իսկ մյուս տուժածները վնասվածքների առաջին վիրաբուժական մշակում են ստացել:
Հունիսի 3-ի երեկոյան կառավարական ամառանոցների մոտ քաշքշուկ է տեղի ունեցել ցուցարարների և ոստիկանների միջև։ Ոստիկանությունը հատուկ միջոցներ է կիրառել։ Ընդդիմադիրները բողոքի երթով գնացել էին կառավարական ամառանոցների մոտ, որտեղ ակցիա էին իրականացնում և պահանջում, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դուրս գա ու պատասխանի Արցախի կարգավիճակի վերաբերյալ իրենց հարցին։

4 Июнь 2022 - 10:32 AMT
В Ереване в результате стычки между полицейскими и демонстрантами пострадали 60 человек, из них 39 – полицейские
В результате произошедшего 3 июня столкновения между членами движения «Сопротивление» и полицейскими на перекрестке улиц Прошян-Демирчян в Ереване в медицинские учреждения доставлены 60 человек, из них 39 – полицейские.
В результате инцидента пострадали как гражданские лица, так и сотрудники полиции.
По состоянию на 08:30 часов 4 июня 50 пострадавших получили необходимую медицинскую помощь и были выписаны.
Состояние здоровья тех, кто находится на стационарном лечении, специалисты оценивают как удовлетворительное.
Вечером 3 июня у правительственных дач произошла потасовка между полицейскими силами и протестующими. Полиция применила специальные меры. Оппозиция направилась к правительственным дачам, где проводила митинг, требуя, чтобы премьер-министр РА Никол Пашинян вышел и ответил на их вопрос о статусе Арцаха.