Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ջեյհուն Բայրամովը հունիսի 17-ի հեռախոսազրույցում քննարկել են Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցը, տեղեկացնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
Կողմերը կարևորել են 2020 թ. նոյեմբերի 9-ին, 2021 թ. հունվարի 11-ին և նոյեմբերի 26-ին Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների ընդունած եռակողմ հայտարարությունների կատարմանն ուղղված համապատասխան աշխատանքը։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել այդ հարցերի առարկայական քննարկումը Լավրովի Բաքու կատարելիք այցի ժամանակ։

Russian Foreign Minister Sergei Lavrov spoke over the phone with his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov to discuss the normalization of relations between Baku and Yerevan, the Russian Foreign Ministry reports.
The sides weighed in on a number of regional and international subjects, including the process of normalizing relations between Azerbaijan and Armenia.
"The importance of relevant work with the mediating role of Russia in line with trilateral agreements at the highest level was emphasized," the Russian side said.