Հունիսի 27-ին տեղական ժամանակով ժամը 07:49-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 03:49-ին) Հայաստան-Վրաստան սահմանային գոտում` Բավրա գյուղից 13 կմ հյուսիս-արևելք 3․7 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվել օջախի 10 կմ խորությամբ,:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5 բալ, տեղեկացնում է ԱԻՆ-ը։
Երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի մարզի Բավրա, Սարագյուղ, Թավշուտ, Ղազանչի, Աշոցք, Մուսայելյան և Լոռու մարզի Պաղաղբյուր, Մեծավան, Ձորամուտ գյուղերում` 4 բալ, ինչպես նաև Տաշիր և Վանաձոր քաղաքներում՝ 3 բալ ուժգնությամբ:
Ստորգետնյա ցնցումները ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել են հյուսիսային լայնության 41.16⁰ և արևելյան երկայնության 43.95⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով:

27 Июнь 2022 - 09:57 AMT
27 июня в 07:49 по местному времени (в 03:49 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МЧС Республики Армения зарегистрировала землетрясение магнитудой 3.7 в 13 км к северо-востоку от села Бавра, на армяно-грузинской приграничной зоне, сообщает пресс-служба МЧС РА.
Географические координаты эпицентра – 41.16⁰ северной широты и 43.95⁰ восточной долготы.
Сила толчков землетрясения в эпицентре составила 5 баллаов. Очаг землетрясения залегал на глубине 10 км.
Землетрясение ощущалось в селах Бавра, Сарагюх, Тавшут, Казанчи, Ашоцк, Мусаелян Ширакской области, в селах Пахахпюр, Мецаван и Дзорамут Лорийской области силой 4 балла, а также в городах Ташир и Ванадзор силой 3 балла.