Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ֆրանսիայի Մարսել, Լիոն և Փարիզ քաղաքներ:
Մարսելի քաղաքապետ Բենուա Պայանի, Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեի և Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հրավերներով քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 26-ից հուլիսի 7-ը պաշտոնական այցով կլինի Երևանի գործընկեր քաղաքներում:
Այցերի ընթացքում Երևանի քաղաքապետը կմասնակցի Երևան-Մարսել գործակցության 30-ամյակին նվիրված միջոցառումներին, Լիոնում անցկացվող հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված համագործակցության չորրորդ համաժողովին, հանդիպումներ կունենա Մարսելի, Լիոնի և Փարիզի գործընկերների հետ:

A delegation headed by Yerevan Mayor Hrachya Sargsyan is traveling to the French cities of Marseilles, Lyon and Paris from June 26 to July 7, the Yerevan City Hall said o Monday, June 27.
During the trip, Sargsyan will participate in events dedicated to the 30th anniversary of the partnership between Yerevan and Marseille, the fourth conference of the Armenian-French decentralized cooperation in Lyon, as well has hold meetings with his partners in Marseilles, Lyon and Paris.
The members of the Yerevan delegation will also visit a number of urban economic management facilities.