Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացի շրջանակում երկու երկրի հատուկ ներկայացուցիչների հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա հուլիսի 1-ին Վիեննայում։ Այդ մասին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ-ի խոսնակ Վահան Հունանյանը։
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանի և թուրքական կողմից դեսպան Սերդար Քըլըչի հանդիպումներն անցնում են երկու երկրի միջև հարաբերությունների կարգավորման նպատակով։
Նրանց նախորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել մայիսի 3-ին՝ Վիեննայում։
Առաջին հանդիպումը կայացել է հունվարի 14-ին՝ Մոսկվայում, երկրորդը՝ փետրվարի 24-ին՝ Վիեննայում։ Ավելի վաղ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումները Թուրքիայում և հայաստանում անցկացնելու անհրաժեշտության մասին։

28 Июнь 2022 - 09:32 AMT
Следующая встреча спецпредставителей Армении и Турции в рамках процесса урегулирования отношений Армения-Турция состоится 1 июля в Вене. Соответствующее заявление распространило Министерство иностранных дел Республики Армения.
Предыдущая встреча спецпредставителей процесса урегулирования отношений между Арменией и Турцией состоялась 3 мая.
Спецпредставители подтвердили цель достижения полноценного урегулирования между своими странами посредством этого процесса. Между ними состоялся искренний и результативный обмен мнениями. Были обсуждены шаги, которые могут быть предприняты для достижения в этом направлении ощутимого прогресса.