Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով անհետ կորած ու գերեվարված անձանց ընտանիքներին տրամադրվող աջակցությունը կշարունակվի մինչև 2022-ի սեպտեմբերը ներառյալ։ Այդ մասին որոշում է ընդունվել կառավարության նիստում։
Դիմումները կընդունվեն մինչև 2022 թվականի սեպտեմբերի 5-ը:
Ընտանիքներն ամսական 300,000 դրամ աջակցություն կստանան անկախ այն հանգամանքից, թե դատարանի կողմից անհայտ բացակայողի կարգավիճակ ճանաչվել է, թե ոչ։
Ըստ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հաշվարկի` աջակցության պոտենցիալ շահառուների թիվը (2022 թվականի ապրիլի 15-ի դրությամբ) 13 է, որոնց ևս 6 ամիս վճարելու համար կպահանջվի 23.4 մլն դրամ։

Families of missing or captured servicemen will continue receiving assistance through September 2022, according to a decision approved by the Armenian government Thursday, July 14.
Each family will receive AMD 300,000 per month after submitting applications by September 5. By the estimates of the Ministry of Labor and Social Affairs, the potential number of beneficiaries as of April 15 was 13.
The government is also proposing to continue paying compensation to the families of 76 missing persons who don't have judicial acts recognizing them as such.