ՌԴ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ջեյհուն Բայրամովը հուլիսի 20-ին տեղի ունեցած հեռախոսազրույցում քննարկել են Ադրբեջանի և ՀՀ միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։
Շեշտադրվել է համապատասխան աշխատանքի իրականացման անհրաժեշտությունը՝ խստիվ պահպանելով 2020-ի նոյեմբերի 9-ի, 2021-ի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի բարձր մակարդակի եռակողմ պայմանավորվածությունների դրույթները, տեղեկացնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
Կարծիքների հանգամանալից փոխանակում է տեղի ունեցել մի շարք տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի շուրջ։
Նախարարներն արձանագրել են երկկողմ համագործակցության զարգացումը փետրվարի 22-ին բարձր մակարդակով ստորագրված ՌԴ և Ադրբեջանի միջև Դաշնակցային փոխգործակցության մասին հռչակագրի համատեքստում։

Russian Foreign Minister Sergei Lavrov discussed with Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov the process of normalizing relations between Armenia and Azerbaijan on Wednesday, July 20.
According to the press service of the Russian Foreign Ministry, the two had a detailed exchange of views on a number of regional and international issues.
The need to continue the relevant work in strict accordance with the provisions of the trilateral agreements of November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021 was stressed.