Բաքվում գտնվող Ռուսաստանի ԱԳՆ-ի հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևն ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը քննարկել են ՀՀ և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված գործընթացը։
«Հանդիպմանը կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում ընթացիկ իրավիճակի, այդ թվում այն քայլերի մասին, որոնք ձեռնարկվում են տարբեր ուղղություններով Բաքվի ու Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակում»,-ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ, գրում է Interfax.az-ը։
Բայրամովն ու Խովաևը կարևորել են Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների ստորագրած հայտարարությունների բոլոր դրույթների լիարժեք կատարումը՝ ի շահ տարածաշրջանում անվտանգության և խաղաղության, ինչպես նաև կարևորել են բոլոր ջանքերի մոբիլիզացումը՝ կարգավորման գործընթացն առաջ տանելու և կոնկրետ արդյունքների հասնելու համար:

Igor Khovaev, who is the Special Representative of the Russian Foreign Ministry for promoting the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, met with the latter's Foreign Minister Jeyhun Bayramov to discuss the situation in the region.
According to a statement from the press service of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan, steps taken as part of the process of normalizing relations between Baku and Yerevan were on the table.
“The parties stressed the importance of full implementation of the provisions of the trilateral statements signed by the leaders of Azerbaijan, Russia and Armenia to ensure peace and security in the region," the statement reads.
"The importance of mobilizing all efforts to promote the normalization process and achieve concrete results was noted."