Օգոստոսի լույս 2-ի գիշերը և առավոտյան 9:00-ի դրությամբ, իրադրությունը շփման գծում էական փոփոխությունների չի ենթարկվել: Կայուն լարվածությունը պահպանվում է, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Ինչպես հաղորդել էինք, Հանրապետության ղեկավարությունը ՊԲ հրամանատարության ու ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ համատեղ, քայլեր են ձեռնարկում լարվածության լիցքաթափման և հետագա սրացումներ թույլ չտալու համար», – ասվում է հաղորդագրության մեջ։
ՊԲ-ն հայտնել էր նաև, որ համացանցում շրջանառվող տեղեկություններն Արցախի այս կամ այն հատվածում ընթացող թեժ մարտերի մասին չեն համապատասխանում իրականությանը:

The Defense Army of Nagorno-Karabakh (Artsakh) on Tuesday, August 2 reported "stable tension" on the contact line with Azerbaijan after the latter attempted to breach the line of contact the previous day.
As a result of Azerbaijan's provocations, serviceman Albert Bakhshiyan was injured on Monday.
"As we reported, the authorities of the Republic, together with the command of the Defense Forces and the command of the Russian peacekeeping troops, are taking steps to defuse the tension and prevent further escalation," the Defense Army said in a statement.
According to earlier reports, the Armenian forces have managed to prevent the advance of the Azerbaijanis and have reported no fatalities.