Օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է: Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանունները որոշ հատվածներում խախտել են հրադադարի ռեժիմը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից կորուստներ չկան, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Վիրավորում ստացած 19 զինծառայողից 4-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, որոնցից մեկինը` ծայրահեղ ծանր:
Մյուս վիրավորների վիճակը բավարար է: «Ռուսական զորակազմի հրամանատարության միջնորդությամբ շարունակում են քայլեր ձեռնարկվել իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Արցախի առողջապահության նախարար Միքայել Հայրիյանը հայտնել է, որ վիրավորների մի մասին տեղափոխել են Երևան, տեղեկացնում է «Ազատությանը»։
Վիրավորումները, ըստ նախարարի, բեկորային են՝ ԱԹՍ-ի հարվածի հետևանք են:
Օգոստոսի 3-ին` ժամը 15:00-ի սահմաններում, շփման գծի հյուսիս-արևմտյան հատվածում ադրբեջանական ստորաբաժանումները կիրառել են նռնականետեր և հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր:

The situation on the contact line between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan was relatively stable overnight, the Defense Army said Thursday, August 4
Two Karabakh soldiers were killed and 19 others were injured in Azerbaijan's multiple drone attacks on Wednesday, the Defense Army said. The Azerbaijani military continues violating the ceasefire overnight, using various caliber firearms.
"With the mediation of the Russian military command, steps are being taken to stabilize the situation," said the Karabakh armed forces.
Karabakh Health Minister Mikayel Hayriyan revealed earlier that some of the injured servicemen with shrapnel wounds had been transferred to Yerevan, the capital of Armenia.